Archive for March, 2010

Bilişimin Karanlık Yüzü – Kitap

Son zamanlarda blog’ta ne kadar çok video paylaştım yaw!! 🙂 İşin kötü tarafı hepsi youtube kaynaklı olduğu için birçok insan izleyemiyor, ama paylaştıklarımda paylaşılmıyacak gibi değildi yani…

Herneyse sadete gelelim. Geçen gün bir kitap aldım. Bende fazlasıyla kitap hastalığı var. Kitap evlerine girdiğim zaman kendimi kaybediyorum. Daha doğrusu bilgisayar kitapları kısmında kendimden fazlasıyla geçiyorum. Diğer okuma kitaplarında daha önceden incelemeler yapıp gidip direk alıyorum, yani reyonuna gidip teker teker bakmıyorum… Türkiyede bilgisayar kitapları konusunda ciddi bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Tükçe çevirilere yanaşılmamakla beraber, Sıfırdan türkçe yazılan kitaplarda ise sadece iki elin on parmağı olamayacak kadar kaliteli kitap var. Kaliteli olanları kaçırmadan alıp arşivliyorum, tabi fırsatım oldukça.

Konuyu fazlasıyla dağıtmadan aldığım kitabı değerlendirmeme gelmek istiyorum. Kitabın adı “Bilişimin Karanlık Yüzü”, baya bir inceledim. Kitaba genel olarak bakınca güzel ve kaliteli bir kitap. Bir eksiği varki, sanki içerik tanıtım amaçlı olmuş gibi. Şu program şu işe yarıyor tarzında. Bu denli kısa anlatılmasına karşın kitap dörtyüz küsür sayfa. Bir yandanda yazara hak veriyorum, direk derinlemesine girip anlatım olsaydı kitap değik set halinde ve ansiklopedi olarak satışa sunulması gerekir. Bundan ziyade kitap kapıyı uzaktan gösterip, kapıya gitmeyi, açmayı ve yolu yürümeyi kendin yapman lazım.

Uzun lafın kısası kısmına geçtik. Kitap güzel herkese tavsiye ederim, ancak aşırı bir beklenti içinde olmayın… Arşivlerime girmesini istediğim bir kitaptı ve girdide.

Görüşmek üzere…

Kitabın resmi:

Web Sitesi: http://www.nirvanayayinlari.com/kitaplar/bilisiminyuzu.html

Xp soundtrack :D

Adamlar üşenmemişler uğraşmışlar valla 😀

youtube::dsU3B0W3TMs::

The Last Airbender Yeni Fragman

Yeni fragmanda çekmişler… Ang’in tipini beğenmedim ama film efektleri güzel gibi…

youtube::SxbHooiZRGE::

Fasulya 7.5 lira klibi

Şarkıyı fasulye 7.5 lira diyince olmuyo, illa fasulya demen lazım 😀

youtube::whyStEIPaV4::

Bir istanbul macerası daha bitti…

Uzun uzun gezdikten sonra evime geri döndüm… Evden bir çıktım, önce izmir ordan bodrum ordan tekrar kuşadası ve izmir-istanbul… Bu şekilde istanbul macerası başladı. Ordada rahat durmadım gezdim heryeri, Çok güzel bir kız çocuğu meydana geldi ailemizde… Doğum hengamesi bittikten sonra biraz dinlenip tekrar sokaklara çıktım… Daha sonra erdeme süpriz yapmaya edirneye gittim ama gittiğimden erdemin haberi vardı 😀 Erdeme süpriz yaptık ama merveden sakladık 😀 Herneyse edirnedede biraz vakit geçirdikten sonra istanbula geri dönüp ordan izmir-kuşadası yaptım yine.

Bu gezintiden nelek kazandım derseniz sadece yorgunluk kazandım… Çok güzel kitaplar aldım ve bol bol istanbulun yorgunluğunu sırtıma aldım döndüm evime… Mümkünatı olsada bir kaç hafta aralıksız uyusam. Ancak atarım üzerimdeki yorgunluğu… Herneyse gittik geldik artık dgs çalışma zamanı, bu kadar gezmenin hakkını verelim biraz.

Bana şans dileyin 🙂

Arama
Eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı. 'Yeniden' korkmayın.
March 2010
M T W T F S S
« Feb   Apr »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
.
  • P3